close
تبلیغات در اینترنت
'تهرون' در جشنواره ونیز اکران شد
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

  دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

 • دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

  دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

 • دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

  دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

 • متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

  متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

 • متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

  متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

 • متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

  متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

 • دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

  دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

 • متن ترانه باید رفت از رستاک

  متن ترانه باید رفت از رستاک

 • متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

  متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

 • متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

  متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
 • تاریخ ارسال : شنبه 27 آبان 1391
 • بازدید : 652 مشاهده

"تهرون" ساخته نادر تكميل همايون، فیلمساز ایرانی مقیم پاریس در هفتمین روز شصت و ششمین دوره جشنواره سینمایی ونیز به طور رسمی و در بخش مسابقه هفته منتقدان، اکران شد.

"تهرون" عنوان اولین فیلم بلند داستانی نادر تکمیل همایون است. از او پیش از این فیلم مستند "ایران، یک انقلاب سینمایی" در چند جشنواره بین المللی به نمایش در آمده بود.

نادر تکمیل همایون در گفت و گو با بخش فارسی رادیو بی بی سی به بخشی از زندگی اش اشاره می کند و می گوید: "نیمی از زندگی ام را در فرانسه و نیمی از آن را در ایران گذراندم. اما مهمترین بخش زندگی ام در ایران گذشت، برای اینکه بعد از آنکه بعد از تولد در پاریس و آمدن به ایران در سن نه سالگی، مصادف با انقلاب شد و به همین دلیل دوران انقلاب را کامل در ایران گذراندم."

او در ادامه افزود: "بعد جنگ، دیپلم و لیسانس و بعد از لیسانس، کنکوری دادم و وارد مدرسه سینمایی در پاریس شدم. تحصیلات سینمایی را در آنجا آغاز کردم و از سال 1993 که به پاریس آمدم در این شهر ماندگار شدم."

آقای تکمیل همایون همچنین می گوید هیچ گاه ارتباط کاری، عاطفی و احساسی اش را با ایران قطع نکرده و همیشه سعی بر این داشته علی رغم حضور فیزیکی، کارهایی سینمایی در ایران انجام دهد.

او همچنین گفت: "بخش عمده ای از این کارها تحقیق و ترجمه کتاب بود و یا برگزاری جشنواره های سینمایی در ایران، مثل مرور سینمای مستند فرانسه در ایران که با استقبال خوبی هم مواجه شد. در عین حال هم سعی کردیم فیلم های ایرانی خاصی را هم در فرانسه به نمایش بگذاریم."

نادر تکمیل همایون افزود: "از جمله 115 فیلم ایرانی، که به شهر تهران ربط داشتند را در پاریس به نمایش گذاشتیم که آن هم با استقبال خوبی مواجه شد. اسم آن برنامه سیمای شهر تهران بود."

فیلم "تهرون" فیلمی است اجتماعی که نگاهی به لایه های مختلف این کلان شهر دارد. دوربین شهری شلوغ و پرتردد و پر از معضلات اجتماعی را نشان می دهد.

نادر تکمیل همایون درباره این نگاه عمیق به مسائل این کلان شهر می گوید سالهایی را که در تهران زندگی می کرده به اهمیت شهر خیلی واقف نبوده است.

او همچنین گفت: "چند نکته پیش آمد که بیشتر به آن علاقه مند شدم. یکی تحقیقات پدرم درباره تهران که برای من جذاب و جالب بود. کم کم حس کردم تهران صاحب ویژگی های خاصی است که من در دیگر شهرهای اروپا و یا همچنین آسیا ندیده بودم."

او افزود: "مساله دیگر دوری از تهران بود که شاید یک نوستالژی برای این شهر به وجود می آورد. تابستان که برای دیدار با خانواده به تهران می رفتم تضادی که بین این شهر و پاریس وجود داشت بیشتر به چشم می آمد."

نادر تکمیل همایون همچنین می گوید: "از طرفی نمایش 115 فیلم از ابتدای تاریخ سینما تا سال 2003 درباره شهر تهران برای من یک درس بزرگ بود و نشان می داد که چگونه می شود به شهری مانند تهران به عنوان یک شخصیت واقعی در فیلم پرداخت."

آقای تکمیل همایون به فیلم هایی چون کندوی فریدون گله و دایره مینای داریوش مهرجویی اشاره می کند و می گوید: "با دیدن این فیلم ها می دیدم که ابعاد دراماتیک این شهر به قدری زیاد است که قطعا اگر ساعتی دوربین را در نقطه ای از آن بکاری، قصه ای پیش خواهد آمد."

نمایی از فیلم تهرون

او همچنین گفت: "پس از آن هر وقت به تهران می رفتم تلاش ام این بود که فیلمی جنوب شهری بسازم."

اکثر هنرپیشه های نقش های اصلی فیلم را نابازیگران تشکیل می دهند هر چند در میان چهره های ناشناخته بازیگری چون آتیلا پسیانی هم حضور دارد.

هر چند بازیگران و کارگردان فیلم ایرانی هستند بقیه عوامل تهرون را فرانسوی های تشکیل می دهند.

نادر تکمیل همایون در این باره می گوید: "من چون تمام کارهای سینمایی ام را در فرانسه انجام داده ام و همیشه با فرانسوی ها کار کردم، خطرناک بود که به ایران بروم و با روحیه ای کار کنم که شاید به لحاظ فنی و کاربردی خیلی نزدیک به من نباشد. به همین دلیل با فرانسوی ها کار کردم."

او در ادامه گفت: "تجربه بسیار خوبی بود به این علت که کشف تهران برای یک فیلمبردار و تدوین گر، کشفی گرانبها و ارزشمند است و در عمل باعث بروز هیجاناتی می شود که این هیجانات مفید و انرژی زاست. "

دومین فیلم ایرانی که در شصت و ششمین جشنواره ونیز اکران خواهد شد فیلم "زنان بدون مردان" ساخته شیرین نشاط است که در بخش مسابقه حضور دارد.