close
تبلیغات در اینترنت
ماجراي ديدار همسر بشار اسد با بردپيت و آنجلينا جولي چه بود؟ + تصاوير
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

  دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

 • دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

  دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

 • دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

  دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

 • متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

  متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

 • متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

  متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

 • متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

  متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

 • دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

  دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

 • متن ترانه باید رفت از رستاک

  متن ترانه باید رفت از رستاک

 • متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

  متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

 • متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

  متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
ماجراي ديدار همسر بشار اسد با بردپيت و آنجلينا جولي چه بود؟ + تصاوير
 • تاریخ ارسال : سه شنبه 06 فروردين 1392
 • بازدید : 277 مشاهده

"اسما اسد"، بانوی اول سوریه و "همسر بشار اسد" رئیس جمهور اين کشور است. وی فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه "کينگز لندن" است.

به گزارش اردبیل نیوز "اسماء فواض الاخرس"، زاده 11 آگوست سال 1975، "بانوي اول سوريه" و همسر بشار اسد است. وي داراي پدر و مادري سوريه‌اي است، اما در انگليس بدنيا آمده و در همان جا نيز تحصيلات خود را به پايان رسانده است.

وي در سال 1966 از دانشگاه کينگز لندن در رشته علوم کامپيوتر و ادبيات فرانسه فارغ‌التحصيل شد.

به گزارش ونکوورسان، اسما اسد، بانوي اول محبوب سوريه، نقش بسيار مهمي در محبوبيت دولت سوريه در ميان مردم اين کشور داشته است، به‌طوري که فعاليت‌هاي بسياري در بهبود وضع حقوق زنان و آموزش در سوريه انجام داده است.

به گزارش فاکس‌نيوز، سال گذشته "برنامه توسعه سازمان ملل" "UNDP"، اعلام کرد کشور سوريه در حال پيشرفت بوده و دولت اين کشور دولتي مدرن است. سوريه بخش اعظمي از اين پيشرفت را مديون اسما الاسد همسر رييس جمهور ميداند که تلاش‌هاي بسياري در راستاي مبارزه با فقر و برنامه‌هاي مدني داشته است.

 

بانوي اول سوريه قبل از اينکه همسر بشار اسد شود، در امور بانکداري بين‌المللي فعاليت داشته و به ظاهر بسيار موفق نيز بوده است.

اسما در خانواده‌ای سنی مذهب در لندن بدنیا آمد. پدرش دکتر الاخرس پزشک متخصص قلب و مادرش از کارمندان عالی رتبه سفارت سوریه در لندن بود. او در دانشگاه کینگز کالج در رشته کامپیوتر و نیز سرمایه گذاری بانکی با تخصص سرمایه گذاری در دارو بیوتکنولژیک و بانکداری بین‌المللی تحصیل کرد و به عنوان نماینده دویچه بانک در لندن و سپس در کمپانی جی‌پی‌مورگان چیس مشغول به کار شد.

بشار اسد و اسما در لندن با يکديگر آشنا شده و  17  ژوئن سال 2000 به حافظ اسد معرفی شد و در همان سال ازدواج کردند، ولی اعلام رسمی این ازدواج در ژانویه 2001 صورت گرفت و هیچ عکسی از مراسم ازدواج در روزنامه‌ها به چاپ نرسید. این زوج صاحب سه فرزند هستند: حافظ (2002)، زین (2003) و کریم (2004).

 

مجله Paris Match بانوي اول سوريه را "نوري در کشوري پر از سايه" دانسته است. اسما اسد به خاطر مردم‌دوستي و فعاليت‌هاي بشر دوستانه خود در ميان مردم سوريه از محبوبيت بالايي برخوردار است. 

 

توجه خاص بانوي اول سوريه به امور نوجوان و جوانان

اسما الاسد در بسياري از زمينه‌هاي فرهنگي و سياسي سوريه فعاليت دارد، براي مثال وي برنامه‌اي براي نوجوانان زير 18 سال اين کشور طراحي کرده است به نام "شهروند فعال" که در آن نوجوانان سوري براي پيشرفت کشور تربيت شده تا در جامعه مدني آينده سوريه  نقش بسزايي داشته باشند.

وي در سال 2005، مرکز "مسار" را ايجاد کرد که در آن ساختمان‌هاي کشف استعداد کودکان و جوانان سوريه‌اي وجود دارد. مسار گروهي دارد به نام تيم سبز که به کودکان نيازمند کمک مي‌کند و گفته مي‌شود تاکنون بيش از 200 هزار کودک سوريه‌اي را تحت پوشش خود قرار داده است.

همچنين، بانوي اول سوريه مراکزي داير کرده است به نام "شباب" و "فردوس" که در آنجا مهارت‌هاي تجاري با هزينه‌هاي بسيار پايين به جوانان سوري آموزش داده مي‌شود.

ماموريت فرهنگي اسما چيست؟

بانوي اول سوريه به فعاليت‌هاي فرهنگي نيز علاقه فراواني داشته و بسيار پرکار است. وي رييس موزه ملي دمشق بوده  و در اين‌باره مي‌گويد: گردشگرها به صنايع دستي و تاريخ سوريه علاقه فراواني دارند. آثار باستاني سرمايه‌هاي با ارزش يک کشور هستند که بار اقتصادي و فرهنگي بالايي براي پيشرفت کشور ايفا مي‌کنند.

 

اسما الاسد قصد دارد تا شبکه‌اي از موزه‌ها و جاذبه‌هاي گردشگري در سراسر سوريه راه‌اندازي کند و از متخصصان ايتاليايي درخواست کرده است تا براي ايجاد ديتابيس 5 هزار مکان باستاني در سوريه کمک کنند. اسما اعتقاد دارد فرهنگ دارايي اقتصادي کشورها است و سوريه از اين نگاه، کشوري غني است.

يکي از دلايلي که ازدواج بشار اسد و اسماالاسد به طور مخفيانه برگزار و عکسي از اين مراسم منتشر نشد، خواست اسما بوده است.

بدليل توجه بالاي بانوي اول سوريه به مردم و مسائل معيشتي و فرهنگي، وي به صورت ناشناس به 300 روستا، چندين مدرسه، کارخانه و بيمارستان در سوريه سر زد تا وضعيت مردم را بررسي کند. وي بعد از شناسايي نقاط ضعف فرهنگي و اقتصادي سوريه، با توجه به نيازهاي جامعه شروع به تاسيس بنيادهاي خيريه و سازمان هاي NGO فراواني کرد.

ماجراي ديدار بانوي اول سوريه با بازيگران معروف آمريکايي چه بود؟

به گزارش پايگاه Vogue، هنگامي که "آنجلينا جولي" و  "برد پيت" در سال 2009 در حاشيه برنامه توسعه سازمان ملل، با اسما و بشار اسد ملاقات کردند، از تلاش‌هاي بانوي اول سوريه براي ارتقاء وضعيت پناهنده‌هاي عراقي و فلسطيني در سوريه متعجب شده و از وي تشکر کردند.

در اين ملاقات، برد پيت از اينکه بانوي اول سوريه محافظي ندارد متعجب شده و از وي ميپرسد: "پس محافظان شما کجا هستند؟"

همسر رييس‌جمهور سوريه با خنده  پاسخ بازيگر مشهور آمريکايي را اينگونه مي‌دهد: "آن پيرزن در خيابان را ملاحظه مي‌کنيد؟

او يکي از محافظان من است. آن پيرمرد هم که از خيابان عبور مي‌کند؟ او هم يکي ديگر از محافظان من است".

منبع: باشگاه خبرنگاران