close
تبلیغات در اینترنت
افزایش ۳ درصدی اعتیاد در زنان/تهدید مواد مخدر جدی است
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

  دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

 • دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

  دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

 • دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

  دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

 • متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

  متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

 • متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

  متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

 • متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

  متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

 • دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

  دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

 • متن ترانه باید رفت از رستاک

  متن ترانه باید رفت از رستاک

 • متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

  متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

 • متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

  متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
افزایش ۳ درصدی اعتیاد در زنان/تهدید مواد مخدر جدی است
 • تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 شهريور 1392
 • بازدید : 453 مشاهده

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۲.۵ تا ۳ درصدی اعتیاد در زنان گفت: ۹.۳ درصد معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند.

بابک دین پرست در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه یک میلیون و 325 هزار نفر در کشور اعتیاد به مواد مخدر دارند، اظهار کرد: از این تعداد حدود 130 هزار نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اساسی در مورد زنان معتاد موانع و مشکلاتی است که برای ورود این زنان به چرخه درمان داریم، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که علاوه بر پیشگیری این موانع و مشکلات را رفع کنیم.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش اعتیاد در زنان خبر داد و گفت: بر اساس آمار شیوع شناسی از سال 86 تاکنون حدود 2.5 تا 3 درصد به معتادان زن افزوده شده است.

وی به علل افزایش آمار اعتیاد در زنان اشاره کرد و افزود: این افزایش به دلیل مصرف محرک‌ها و شیشه در زنان است چرا که شیوع مصرف این نوع مواد مخدر در بین زنان بیشتر است.

دین پرست در پاسخ به خبرنگار تسنیم درباره پائین آمدن متوسط سن اعتیاد گفت: سن اعتیاد پائین نیامده است اما آنچه باعث چنین برداشتی می‌شود شیوع مواد مخدر شیشه و محرک‌ها در بین جوانان است.

تریاک پرمصرف ترین مواد مخدر در کشور است

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر تریاک و مشتقات آن را پرمصرف ترین مواد مخدر در کشور عنوان کرد و افزود: مصرف مواد مخدر صنعتی به سرعت جایگزین مواد مخدر سنتی می‌شود.

وی از امضای توافقنامه خوبی با وزارت آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس خبر داد و تصریح کرد: یکی از بندهای این توافقنامه تمرکز بر روی دانش آموزان در معرض خطر و مصون سازی آنها است.

دین پرست خاطر نشان کرد: والدین معتاد و در زندان بودن یکی از آنها از جمله موارد دانش آموزان در معرض هستند.

وی با بیان اینکه قبل از این با دانش آموزان مصرف کننده مواد به صورت قهر آمیز برخورد می‌شد، افزود: بر اساس این توافقنامه پس از شناسایی دانش آموز مصرف کننده، دستگاه‌های ذیربط از جمله آموزش و پرورش، بهداشت و بهزیستی برنامه‌های مشترک و تلفیقی برای درمان آغاز می‌کنند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از امضای توافقنامه با نهضت سواد آموزی خبر داد و گفت: این توافقنامه با دو هدف آموزش معتادان بی سواد در مراکز اقامتی بلند مدت و میان مدت و تهیه محتوای آموزشی برای آشنایی خانواده ها از آثار و مضرات مخرب مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه تا سال گذشته فقط با وزارت علوم همکاری داشتیم، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار تعداد دستگاه‌هایی که از محل اعتبارات فرهنگ پیشگیری از مواد مخدر استفاده می‌کنند از هشت دستگاه به 15 دستگاه افزایش پیدا کرده است.

دین پرست خاطر نشان کرد: از جمله این دستگاه‌ها دو دانشگاه بزرگ پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی هستند که از محل اعتبارات فرهنگ پیشگیری استفاده می‌کنند.

تهدید مواد مخدر جدی است

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه تهدید مواد مخدر بسیار جدی است و این موضوع در فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است، اضافه کرد: کار مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری توسط دستگاه های ذیربط با جدیت دنبال می شود.

وی به مشکلات مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: همجواری با کشور افغانستان که بزرگترین تولید کننده تریاک جهان است کار مبارزه با مصرف مواد مخدر را خیلی سخت کرده است.