close
تبلیغات در اینترنت
روش های درمان نازایی
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

  دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

 • دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

  دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

 • دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

  دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

 • متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

  متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

 • متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

  متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

 • متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

  متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

 • دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

  دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

 • متن ترانه باید رفت از رستاک

  متن ترانه باید رفت از رستاک

 • متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

  متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

 • متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

  متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت

روش های درمان نازایی

پست شماره 1453
روش های درمان نازایی
 • تاریخ ارسال : جمعه 15 فروردين 1393
 • بازدید : 185 مشاهده
صاحب شدن به فرزند روند طبیعی زندگی زن آشویی است. از بدو شروع زندگی تا به امروز زوج ها برای تحکیم بخشی به پیوند خانواده گی و تامین اصل و نصب خود ، بجای گذاشتن میراثی از خود به نسل های آینده

صاحب شدن به فرزند روند طبیعی زندگی زن آشویی است. از بدو شروع زندگی تا به امروز زوج ها برای تحکیم بخشی به پیوند خانواده گی و تامین اصل و نصب خود ، بجای گذاشتن میراثی از خود به نسل های آینده ، پاسخگویی به انتظارات جامعه از خود و بسیاری دیگر از علل صاحب فرزند می شوند. برای دستیابی به این هدف نیز چندان زحمتی بخرج نداده و حتی گاهی اوقات بطور ناخواسته صاحب فرزند می شوند. ولی این وضعیت متاسفانه در مورد تمامی زوج هایی که خواهان فرزند هستند، صدق نمی کند. تعداد زوج هایی که امروزه در مورد صاحب شدن به فرزند با مشکلات مختلفی رو در رو هستند، کم نیست. بموجب تحقیقاتی که با حمایت سازمان جهانی بهداشت انجام گرفته، امروزه در جهان نزدیک به ۵۰ میلیون زوج علیرغم سعی و تلاش ۵ ساله نمی توانند صاحب فرزند شوند.

حدود ۱۵ درصد زوج هایی که در سطح جهان می خواهند صاحب فرزند شوند، در زمینه تولید مثل با مسائل مختلفی مواجه اند. کارشناسان عدم صاحب شدن زوج ها به فرزند در طول مدتی بیش از یکسال علیرغم خواست شان را بعنوان " intertilite " یعنی " نازایی " مورد ارزیابی قرار می دهند. نازایی می تواند علل بسیاری داشته باشد. در حالیکه برخی از مشکلات نازایی به آسانی قابل تثبیت و مداوا هستند برخی از این مسائل نیز قابل حل نبوده و صاحب شدن به فزرند که زوج ها با حسرت در انتظار آنند، به سختی امکان پذیر می گردد. بموجب تحقیقاتی که انجام گرفته، در یک سوم خانواده هایی که صاحب فرزند نمی باشند، مسئله از مردان ، در یک سوم از زنان و مابقی نیز هم از مردان و هم از زنان ناشی می گردد. در واقع همیشه تثبیت اینکه مسئله از چه کسی و به چه علتی بروز کرده امکان پذیر نمی گردد. در ۱۵ درصد زوج هایی که با مسئله نازایی رو در رو هستند، علت اصلی مشخص نمی شود. مهمترین علت نازایی زنان از ناراحتی های تخم دان ها ناشی می گردد. به گفته کارشناسان اوج توانایی باروری زنان بین سنین ۲۵ الی ۲۷ بوده و بعد از سن ۳۲ سالگی افت می کند. به عبارتی دیگر می توان گفت که با افزایش سن بیولوژیکی شانس حامله ماندن زنان نیز کمتر می شود. زیرا با افزایش سن تعداد تخمک ها در تخم دان بانوان نیز کاهش می یابد. البته نه تنها این عوامل بلکه ناراحتی های هورمونی، بسته بودن کانال های تخمدان، غده های موجود در رحم و برخی دیگر از ناراحتی های جسمانی می تواند در بین علل نازایی زنان شمرده شود. در مردان کمی تعداد اسپرم ، کندی حرکت و یا عدم وجود اسپرم بیشترین علت نازایی تلقی می شود. علاوه بر این به گفته کارشناسان استرس یکی دیگر از علل مهم نازایی است. استرس که غده های ترشح را تحت تاثیر قرار می دهد، در عین حال مانع از ترشح کافی هورمون ها می گردد.

اگر زوج هایی که خواستار فرزند هستند در طول یکسال مدت طبیعی زن آشویی نتوانند صاحب فرزن شوند، باید به یک پزشک متخصص مراجعه بکنند. بدین ترتیب درپی انجام آزمایشات لازمه علت مسئله مشخص شده و روش مداوا به زوج پیشنهاد خواهد شد. گاهی اوقات روش های مداوای کوتاه مدت و حتی روش مداوا با یک داروی ساده می تواند موجب بارداری شود. گاهی اوقات وضعیتی که موجب نازایی می شود با عمل جراحی قابل حل است. يکي دیگر از شيوه هاي غلبه بر مشکل ناباروري زوجين، لقاح مصنوعي در لوله آزمايش است.

در اين روش تخمک آماده باروري را به کمک روش هاي جراحي از بدن زن و اسپرم هاي داراي قدرت باروري را از مرد گرفته و در شرايط کنترل شده در لوله آزمايش قرار مي دهند.

بعد از آن تخمک بارور شده را بدست آورده و در مرحله بعد به منظور انجام تقسيمات سلولي در اين تخم آن را در محيط کشت مناسب قرار مي دهند.

لویز براون که در سال ۱۹۷۸ در انگلستان بدنیا آمد، بعنوان اولین انسانی که با روش لقاح مصنوعی زاده شده، در تاریخ پزشکی به ثبت رسید. این روش که ۳۶ سال است اجرا می شود از سوی زوج هایی که بنابه عللی مانند نبود اسپرم در مردان، بسته بودن کانال های تخمدان و یا نارسایی ترشحات تخمدان ها در زنان نمی توانند صاحب فرزند شوند، بشکلی رایج ترجیح داده می شود. میلیونها نفری که برایشان قبلا صاحب شدن شان به فرزند غیر ممکن به نظر می رسید، دیگر با اجرای روش لقاح مصنوعی از شانس به آغوش کشیدن فرزندان شان برخوردار شده اند.

از ديگر موفقيت هاي بدست آمده در اين روش، افزايش شانس بارداري هاي متوالي و چند باره است. ميزان موفقيت در اين روش به عوامل مختلفي وابسته است، از جمله سن زوجين و نيز درجه سلامت توليد مثل در آنها. با وجود اين شانس، موفقيت هر بیمار از هم متفاوت است و به منظور تخمين اين شانس لازم است فاکتور هاي تاثير گذار بر آن به صورت جامع در همه کساني که تحت اين عمل قرار گرفته اند بررسي شود.

امروزه در جهان هر سال نزدیک به ۵۰۰ هزار روش لقاح مصنوعی اجرا می شود. ترکیه یکی از کشورهایی است که در اجرای موفق این روش به شهرتی به حق دست یافته است. حتی می توان گفت یکی از ۵ و یا شش کشوری است که این روش را به بهترین شکل اجرا می کند. ترکیه که هر سال نزدیک به ۴۲ هزار لقاح مصنوعی در آن انجام می گیرد، با این رقم در رده بندی جهانی مقام نهم و در رده بندی کشورهای اروپایی نیز در رده ششم قرار دارد. در نزدیک به ۱۰۰ مرکز لقاح مصنوعی مجهز در ترکیه هم بیماران ترک و هم بیماران خارجی برای صاحب شدن به فرزند تحت مداوا قرار می گیرند. در اجرای این روش که موفقیت آن با زاد و ولد ها اندازه گیری می شود، پوئن ترکیه در سطح قابل توجهی قرار دارد که این نیز موجب علاقه و توجه فراوان بیماران بیشماری به ترکیه می گردد. بویژه مراکز لقاح مصنوعی موجود در شهر ساحلی آنتالیای ترکیه هم برای زوج ها امکان مداوا و هم گذاراندن تعطیلات فراموش نشدنی را فراهم می سازد.