close
تبلیغات در اینترنت
تبلیغات پرحاشیه کاندیداهای زن عراق+عکس
درخواست فیلم دانلود سریال جدید دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم خارجی
 • دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

  دانلود آهنگ جدید سحر به نام دو نفره

 • دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

  دانلود آهنگ جدید اپیکور به نام بیا وسط

 • دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

  دانلود آلبوم جدید ابی به نام لاله زار

 • متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

  متن ترانه بابک جهانبخش به نام زندگی ادامه داره

 • متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

  متن ترانه مهراد جم به نام شیک پیک

 • متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

  متن ترانه شبی که ماه کامل شد از محسن چاوشی

 • دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

  دانلود آهنگ جدید شهرام شکوهی به نام عشق ممنوع

 • متن ترانه باید رفت از رستاک

  متن ترانه باید رفت از رستاک

 • متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

  متن آهنگ جدید شهاب تیام به نام ماجرا

 • متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

  متن آهنگ جدید معین به نام با من بمون

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت
تبلیغات پرحاشیه کاندیداهای زن عراق+عکس
 • تاریخ ارسال : چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393
 • بازدید : 523 مشاهده

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این گزارش با عنوان" لباس کاندیداهای زن، خیابان های بغداد را رنگین کرده" نوشت: برخی از کاندیداهای زن در انتخابات پارلمانی عراق، محجبه هستند و پوششی بر سر دارند اما برخی دیگر حتی از چاپ و انتشار تصویر صورت خود در تبلیغات انتخاباتی خودداری می کنند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این گزارش با عنوان" لباس کاندیداهای زن، خیابان های بغداد را رنگین کرده" نوشت: برخی از کاندیداهای زن در انتخابات پارلمانی عراق، محجبه هستند و پوششی بر سر دارند اما برخی دیگر حتی از چاپ و انتشار تصویر صورت خود در تبلیغات انتخاباتی خودداری می کنند.


با وجود گذشت چند روز از آغاز تبلیغات انتخابات پارلمانی عراق، صدها عکس و پوستر و تراکت تبلیغاتی رنگی، خیابان های بغداد و دیگر شهرهای بزرگ عراق را پوشانده است.

تصاویر زنان در پوسترهای تبلیغاتی توجه مردم را بیش از گذشته به انتخابات عراق جلب کرده است. برخی هم در فیس بوک به مقایسه تصاویر و کاندیداهای زن از نظر پوشش و لباس و شعارهای انتخاباتی پرداخته اند. در این انتخابات به راحتی می توان دریافت که نوع پوشش هر زن بیانگر جهت گیری حزبی و سیاسی وی است.


برخی از کاندیداهای زن در پوسترها و تبلیغات انتخابات به صورت محجبه ظاهر شدند برخی دیگر اولویت را به نقاب (پوشیه) دادند. بغضی از کاندیداهای زن نیز ترجیح دادند به جای عکس خود از عکس رئیس ائتلاف (فهرست) یا حتی همسر یا شیخ قبیله منتشر کرده اند.

در انتخابات پارلمانی عراق، کاندیداهای مختلف در قالب فهرست ها یا ائتلاف های مختلف حاضر شده اند. مردم در هنگام رای دادن به جای نوشتن نام کاندیداهای مورد نظر، نام فهرست انتخاباتی می نویسند.

برخی زنان کاندیدا هم تصمیم گرفته اند به هر دو شیوه محجبه و غیرمحجبه، تصاویر خود را منتشر کنند. آنها پوسترهای تبلیغاتی خود را با تصاویر محجبه و غیرمحجبه در مناطق مختلف توزیع کرده اند.


"حاج قیس الدوری" 56 ساله ساکن منطقه الدوره در غرب بغداد در این باره می گوید: عکس کاندیداهای زن برای مردم جالب است زیرا این تجربه ای است که تنها هر چهار سال یک مرتبه تکرار می شود و می توان تصاویر زنان عراقی را در کوچه و خیابان مشاهده کرد.

برخی از این زنان با افراط در آرایش و برخی با استفاده از فتوشاپ تلاش می کنند خود را زیباتر جلوه کنند بعضی دیگر هم ترجیح دادند با همان شکل طبیعی شان در پوسترهای تبلیغاتی ظاهر شوند. با این حال جامعه محافظه کار عراق همچنان از این وضعیت راضی نیست.


وی افزود: برخی از زنان وجود دارند که به نپوشیدن حجاب معروف بودند اما به دلیل هماهنگی و همراهی با سیاست های ائتلاف انتخاباتی شان، حجاب بر سر کرده اند و این فریب شهروندان است.

"وسام احمد" 22 ساله دانشجو از اینکه برخی کاندیداهای زن در پوسترهای تبلیغاتی به جای عکس خود از عکس همراه با نقاب یا عکس همسر استفاده می کنند ابراز تعجب کرد و گفت: با چنین تصاویری چگونه رای دهنده عراقی این کاندیداها را باید بشناسد؟


وی اضافه کرد: لباس کاندیداهای زن در پوسترهای تبلیغاتی شان بین لباس های شیک و لبخندهای جادویی از یک سو و چهره های خشمگین و نفرت انگیز تقسیم شده است.

احمد الحلفی دیگر شهروند عراقی هم گفت: جامعه عراق همچنان در برابر فعالیت زنان نماینده، با محدودیت هایی روبه رو است. بسیاری از زنان حضور با تصاویر خود در پوسترها به صورت علنی در خیابان و در میان مردم ، با محدودیت هایی رو به رو هستند.


در همین حال کمیته مستقل برگزاری انتخابات عراق به اتفاقات و حاشیه سازی ها برای تبلیغات کاندیداهای زن واکنش نشان داد. از جمله این حاشیه سازی ها می توان به آسیب زدن به پوسترهای کاندیداهای زن یا اقدام برخی در بوسیدن این تصاویر و انتشار فیلم آن در اینترنت اشاره کرد.

مقداد الشریفی از مقامات کمیته برگزاری انتخابات پارلمانی عراق گفت: واحدهایی برای نظارت و رصد و پیگیری اتفاقات غیرقانونی و تخلفات در بخش تبلیغات انتخابات کاندیداهای زن و گروه های سیاسی آنها تشکیل شده است.


وی همچنین با محکوم کردن آسیب زدن به پوسترهای کاندیداهای زن و اقدام برخی در بوسیدن این تصاویر و انتشار فیلم آن در اینترنت گفت: کمیته برگزاری انتخابات این اتفاقات را بررسی و با عوامل آن به شدت برخورد و آنها را مجازات خواهد کرد.